O nás

Sbor byl založen na podzim roku 2002, patří k nejstarším gospelovým tělesům u nás. Máme za sebou desítky koncertů po celé ČR včetně vystoupení na festivalech (Spiritual Fest Praha, Gospel Praha, Slezská lilie Ostrava, Festival pro židovskou čtvrť v Boskovicích, Valašský Špalíček).  Koncertujeme nejen v sálech a kostelích, ale i v léčebnách, klubech a na náměstích.

Pravidelně se účastníme benefičních akcí ve prospěch hospiců a domovů pro seniory. Některé benefice sami organizujeme, od roku 2012 je to každoročně koncert v rámci projektu SMArt gospel (výtěžek pomáhá dětem postiženým spinální muskulární atrofií).

Tradičně pořádáme podzimní akci s názvem Brněnské gospelové dny. Zájemci o tento hudební styl zde mohou gospel nejen poslouchat, ale také si ho zazpívat – na akci Gospel pro všechny a víkendové dílně pod vedením kvalitních lektorů ze zahraničí.

Repertoár

Zpíváme převážně soudobý americký a evropský gospel s občasnými výlety do gospelu tradičnějšího nebo do oblasti spirituálů.

Uslyšíte od nás Amazing Grace, Happy Day či Go Down, Moses, většinu koncertu však tvoří současné songy. Namátkou uveďme A Move of God , Better than Life, For All the things that God has done, God Is My Rock, Going Up,  Have You Been Baptized, I Just Want To Say Thanks , My Resting Place, Rain Down, Te Amo, This Is the  Gospel  Of Jesus Christ, You’re Not Alone a další.

Sbor využívá dva typy hudebního doprovodu. V komornějším prostředí volíme doprovod kláves a jembe, při jiných příležitostech vystupujeme společně s kapelou, kterou tvoří klávesy, kytara, baskytara a bicí. Od roku 2015 se doprovodná skupina rozrostla o žesťovou sekci.

Koncerty

Datum Akce Místo Čas
21. 5. 2017 Koncert v synagoze Brněnská synagoga, Skořepka 13 17:00
3. 6. 2017 Festival křesťanské kultury Amfiteátr Brno-Řečkovice bude upřesněn
17. 6. 2017 Hudba na kole (Concentus Moraviae) Lednicko-valtický areál (bude upřesněno) 10-18 hodin
  • 21. 5. 2017 – Koncert v synagoze / Brněnská synagoga, Skořepka / 17:00
  • 3. 6. 2017 – Festival křesťanské kultury / Amfiteátr Brno-Řečkovice / čas bude upřesněn
  • 21. 5 .2017 – Hudba na kole (Concentus Moraviae) / Lednicko-valtický areál / místo a čas budou upřesněny

Kontakty

Zkoušky sboru probíhají pravidelně v úterý od 18 do 20 hodin v budově Vesny, Údolní 10, Brno Kontakt: info@brnogospel.cz

1 + 10 =