O nás

Sbor byl založen na podzim roku 2002, patří k nejstarším gospelovým tělesům u nás. Máme za sebou desítky koncertů po celé ČR včetně vystoupení na festivalech (Spiritual Fest Praha, Gospel Praha, Slezská lilie Ostrava, Festival pro židovskou čtvrť v Boskovicích, Valašský Špalíček).  Koncertujeme nejen v sálech a kostelích, ale i v léčebnách, klubech a na náměstích.

Pravidelně se účastníme benefičních akcí ve prospěch hospiců a domovů pro seniory. Některé benefice sami organizujeme, od roku 2012 je to každoročně koncert v rámci projektu SMArt gospel (výtěžek pomáhá dětem postiženým spinální muskulární atrofií).

Tradičně pořádáme podzimní akci s názvem Brněnské gospelové dny. Zájemci o tento hudební styl zde mohou gospel nejen poslouchat, ale také si ho zazpívat – na akci Gospel pro všechny a víkendové dílně pod vedením kvalitních lektorů ze zahraničí.

Repertoár

Zpíváme převážně soudobý americký a evropský gospel s občasnými výlety do gospelu tradičnějšího nebo do oblasti spirituálů.

Uslyšíte od nás Amazing Grace, Happy Day či Go Down, Moses, většinu koncertu však tvoří současné songy. Namátkou uveďme A Move of God , Better than Life, For All the things that God has done, God Is My Rock, Going Up,  Have You Been Baptized, I Just Want To Say Thanks , My Resting Place, Rain Down, Te Amo, This Is the  Gospel  Of Jesus Christ, You’re Not Alone a další.

Sbor využívá dva typy hudebního doprovodu. V komornějším prostředí volíme doprovod kláves a jembe, při jiných příležitostech vystupujeme společně s kapelou, kterou tvoří klávesy, kytara, baskytara a bicí. Od roku 2015 se doprovodná skupina rozrostla o žesťovou sekci.

Koncerty 2017

17. 9. Společný koncert s Mošnami Rajnochovice, kostel 16:30
23. 9. Koncert k 25. výročí BTM Brno, BJB Smetanova 20 16:00
1. 10. Hudební nešpory Brno, Červený kostel 19:30
4. 11. Koncert Šumperk, kostel bude upřesněn
12. 11. Gospelová bohoslužba Brno, Café Práh 19:00 plakát
2. 12. SMArt Gospel 2017 (BGC & Band) Brno, Semilasso 18:00 plakát
9. 12. Koncert Hodonín, kostel 15:00 plakát
10. 12. Koncert (BGC & Band) Příbor, kulturní dům 17:00 plakát

Kontakty

Zkoušky sboru probíhají pravidelně v úterý od 18 do 20 hodin v budově Vesny, Údolní 10, Brno Kontakt: info@brnogospel.cz

8 + 3 =